شمردن سلامت آزمایش پیشگیری اخبار پزشکی

شمردن: سلامت آزمایش پیشگیری اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی تشخیص جاسوس بر عهده قوه قضائیه هست/ چه کسی گفته این کار به عهده وزرات اطلاعات است؟ , دادستان کل کشور

دادستان کل کشور گفت: حقوق افراد و کرامت انسانی مراجعان، متهمان حتی محکومان باید حفظ شود و اگر انجام نشود تخلف انتظامی محسوب شده است و قابل‌ تعقیب است. 

تشخیص جاسوس بر عهده قوه قضائیه هست/ چه کسی گفته این کار به عهده وزرات اطلاعات است؟ , دادستان کل کشور

دادستان کل کشور: تشخیص جاسوس بر عهده قوه قضائیه هست؛ چه کسی گفته این کار به عهده وزرات اطلاعات است؟

عبارات مهم : امنیت

دادستان کل کشور:

تشخیص جاسوس بر عهده قوه قضائیه هست؛ چه کسی گفته این کار به عهده وزرات اطلاعات است؟ / اگر فردی به عنوان جاسوس محاکمه شد، نباید بگوید این در حوزه اختیارات قوه قضاییه نیست / بسیج، نیروی انتظامی و دیگران هم ضابط قوه قضاییه هستند

دادستان کل کشور گفت: حقوق افراد و کرامت انسانی مراجعان، متهمان حتی محکومان باید حفظ شود و اگر انجام نشود تخلف انتظامی محسوب شده است و قابل تعقیب هست.

به گزارش گزینش ؛ حجت الاسلام محمدجعفر منتظری پیش از ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرگان، اظهار کرد: عوض کردن و تحولات در مدیریت ها مورد نیاز است و نیروی تازه با قرار گرفتن در مدیریت برنامه های جدیدتر و آثار بهتری را خواهد داشت، از این رو تغییراتی را در دادستان های سطح استان ها داریم که امری طبیعی است و این عوض کردن و تحولات هر از چند گاهی وجود دارد.

تشخیص جاسوس بر عهده قوه قضائیه هست/ چه کسی گفته این کار به عهده وزرات اطلاعات است؟ , دادستان کل کشور

وی تصریح کرد: حجت الاسلام سیدحسینی که مدیریت دادسراهای مرکز استان را بر عهده می گیرند به طورقطع تجربیات خود را مدنظر قرار می دهند و کارهای نیمه تمام را تمام و کارهایی که باید انجام شود را باید شروع کنند و در تعامل با ریاست دادگستری و هم افزایی با مجموعه دستگاه های اطلاعاتی قضایی و اجرایی پیشگام باشند.

دادستان کل کشور در این مراسم گفت:دادسرا ها پیشانی دستگاه قضایی هستند و همواره باید حقوق همه مراجعه کنندگان حتی متهم ومحکومین بر اساس قانون حفظ شود.

دادستان کل کشور گفت: حقوق افراد و کرامت انسانی مراجعان، متهمان حتی محکومان باید حفظ شود و اگر انجام نشود تخلف انتظامی محسوب شده است و قابل‌ تعقیب است. 

وی اضافه کرد: شرط مهم قاضی عدالت است و عدالت محوری باید در تار و پود یک قاضی باشد و وسعه و تحقق عدالت و آرامش مردم در سایه امنیت است و ما با برهم زدگان این نعمت نظام برخورد شدید می کنیم و این خواست ملت است.

دادستان کل کشور گفت: انتظار ما از مجلس و دولت این است که جهت خدمت زیاد به مردم نیاز های مهم دستگاه قضا همچون اعتبارات و کمبود نیرو ها را برطرف کنند.

وی تجربه گذشتگان را ارزشمند دانست و گفت: سید حسینی (دادستان تازه گرگان) باید تجربیات گذشته را مد نظر قرار دهد و کار هایی که نیمه تمام است را به اتمام برساند.

تشخیص جاسوس بر عهده قوه قضائیه هست/ چه کسی گفته این کار به عهده وزرات اطلاعات است؟ , دادستان کل کشور

منتظری همکاری و هم افرایی با دستگاه های اجرایی و امنیتی را از وظایف دادستان ها بر شمرد و گفت: دادستان قاضی ایستاده است و باید در جمع مدیران، مسوولان و مردم حضور یابد.

وی با تاکید بر این که باید به مردم خدمت کرده و وقت خدمت را ارزشمند بشماریم، تصریح کرد: طبق کلام امام علی (ع) باید منت مردم را بکشیم تا خدمت گذار آن ها باشیم و خدمت صادقانه و مخلصانه و بدون چشم داشت انجام دهیم.

دادستان کل کشور گفت: حقوق افراد و کرامت انسانی مراجعان، متهمان حتی محکومان باید حفظ شود و اگر انجام نشود تخلف انتظامی محسوب شده است و قابل‌ تعقیب است. 

وی گفت: اگر با این انگیزه وارد شویم به ارباب رجوع تکریم واقعی کرده و کمکاری نمی کنیم.

منتظری با بیان این که کار قضایی کاری جانکاه هست، ولی هرچه سخت تر باشد اجر آن زیاد هست، اظهار کرد: مبنای کار در جمهوری اسلامی قرآن و معارف اسلامی است و نباید برخورد ما با مردم ناپسند باشد.

تشخیص جاسوس بر عهده قوه قضائیه هست/ چه کسی گفته این کار به عهده وزرات اطلاعات است؟ , دادستان کل کشور

حقوق متهم باید حفظ شود

وی با اشاره به این که حقوق متهم باید حفظ شود وگرنه تخلف انتظامی و قابل تعقیب هست، اضافه کرد: درچارچوب قانون به جرم متهم پیگیری می شود، ولی باید حرمت و ارزش وی حفظ شود حتی اگر کسی که استحقاق اعدام را دارد باید تا پای چوبه دار کرامت وی حفظ شود.

به نوشته گروه تحریریه سایت، دادستان کل کشور با تاکید بر این که مسولان اجرایی وظیفه خدمات اجرایی دارند، ولی وظیفه حفاظت از جان و مال مردم در دست ماست، گفت: شرط تصدی قاضی عدالت است و اگر عادل نباشد ظلم در حق مردم است.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در تحقق عدالت در جامعه گله مند بودند، لذا علیرغم پیشرفت در سایر قسمت ها باید در جهت عدالت زیاد حرکت کنیم.

وی با بیان این که مخاطب رهبری، دستگاه قضایی هست، گفت: بخشی از این پرسشها بخاطر این است که دستگاه قضا ابزار های مورد نیاز را ندارد.

مجلس و مسئولان به نیاز های قوه قضائیه توجه کنند

منتظری تصریح کرد: اگر مجلس و مسوولان به نیاز های دستگاه قضا توجه کنند می توان بخش عمده پرسشها را برطرف کرد.

وی با تاکید بر این که امنیت در کشور حرف اول را می زند، تامین امنیت را مهمترین وظیفه دادستان ها بیان کرد و ادامه داد: امنیت کشور به شدت مورد نشانه دشمن قرار گرفته و اگر یکی از دستگاه های امنیتی از وظایف خود کوتاهی کنند به امنیت مردم صدمه می زنند.

دادستان کل کشور گفت: اگر تحقق عدالت و پیشرفت را می خواهیم در سایه عدالت اتفاق می افتد.

وی با اشاره به این که دشمن با همه توان و تلاش به میدان آمده تا امنیت را خدشه دار کند، گفت: اتاق فکری با حضور کارشناسان امنیتی صهیونیستی و آمریکایی جهت از بین بردن امنیت ما برنامه ریزی می کند.

هوشیارانه در برابر دشمن ایستاده ایم

وی با بیان این که هوشیارانه در برابر دشمن ایستاده ایم، افزود: اهمیت امنیت کشور به گونه ای است که همه مسئولان به دشمن های اجازه نخواهند داد تا خدشه ای به آن وارد کنند.

منتظری با تاکید بر این که در برابر دشمن های داخلی و خارجی کوتاه نخواهیم آمد و هماهنگ با برنامه های آن ها ما هم تاکتیک های خود را تقویت خواهیم کرد، ادامه داد: در حوادث دی ماه دادستان های ما در کنار هم قرار گرفتند و در اتفاق اخیر خیابان پاسداران هم می دانیم ریشه در کجا دارد، ولی ما فعلا درمورد آن چیزی نمی گوییم، لیکن نیاز به بررسی دارد.

وی با بیان این که حوادث خیابان پاسداران بسیار حقیرتر از آن بود که صورت انقلاب را خدشه دار کند، گفت: دادستان ها باید حقوق عامه را حفظ کنند، لیکن بعضی از حقوق جهت دادستان ها تعریف شده است تا به دنبال آن باشد.

وی از دادستان ها خواست در زمینه وظیفه خود به جد پای کار بایستند و شب و روز در خدمت مردم باشند.

آمار تجاوز به حقوق عمومی را در گلستان اوج است

منتظری آمار تجاوز به حقوق عمومی را در استان گلستان اوج دانست و اضافه کرد: عرصه جنگل، دریا و منابع طبیعی باید مورد توجه قرار گیرد.

دادستان کل کشور خطاب به استاندار گلستان گفت: مدیران حوزه های مربوط به حفظ حقوق عامه را مکلف به انجام وظیفه کنید.

وی اضافه کرد: نباید تعرض به منابع طبیعی صورت گیرد، شهرداری آیا باید اجازه ساخت و ساز غیرقانونی دهیم.

منتظری در ادامه به نفوذ دشمن در کشور اشاره کرد و با تاکید بر این که باید نفوذ را جدی گرفت، گفت: یکی از اهداف نفوذ دشمن جلوگیری از اجرای اقتصادی مقاومتی است و هر جا در کالای قاچاق، ارز و موسسه های بانکی دچار مسئله هستیم همه به عوامل نفوذی بر می گردد.

پروژه نفوذ دنبال صدمه زدن به پرسشها اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است

وی از مقاصد نفوذ را در عرصه های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی دانست و گفت: می گویند تشخیص جاسوس به عهده وزرات اطلاعات هست، ولی این دقیق و کامل نیست.

وی با بیان این که وزارت اطلاعات در این زمینه وظایف تعریف شده است دارد، گفت: جاسوسی به موجب قانون جرم است و وظیفه مجازات بر عهده قوه قضاییه است و بسیج، نیروی انتظامی و دیگران ضابط قوه قضاییه است.

دادستان کل کشور اظهار کرد: این که جرم چه باشد، بر عهده ماست، چه کسی گفته تشخیص جاسوس به عهده وزرات اطلاعات است؟ پیگیری، تعقیب و مجازات بر عهده وزرات اطلاعات است.

وی تصریح کرد: طبق قانون ۲۹ آیین دادرسی، آن ها ضابطان عام هستند و تشخیص جاسوس بر عهده قوه قضاییه و بقیه ضابط قوه قضاییه هستند.

وی خاطرنشان کرد: اگر فردی به عنوان جاسوس محاکمه شد نباید بگوید این در حوزه اختیارات قوه قضاییه نیست.

حجت الاسلام سید رضا سید حسینی صبحگاه امروز با حکم مدیر قوه قضاییه به عنوان دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرگان معرفی و از زحمات حجت الاسلام سید مصطفی حقی دادستان سابق گرگان نیز قدردانی شد.

سید رضا سید حسینی پیش از این مدیر دادگستری شهرستان کردکوی بود.

واژه های کلیدی: امنیت | جاسوسی | دستگاه | اطلاعات | اطلاعات | قوه قضاییه | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs